Παρασκευή, 14 Ιουνίου 2024 18:36

Πρόγραμμα αγώνων Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος (Euro 2024)

Επιλέγων ή Συντάκτης 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

euroΞεκινά σήμερα (14/7) το EURO 2024, που θα τραβήξει τα βλέμματα ολόκληρου του πλανήτη μέχρι τις 14 Ιουλίου, όπου είναι προγραμματισμένος να διεξαχθεί ο μεγάλος τελικός.

Η Γερμανία, η οποία θα φιλοξενήσει αγώνες του τουρνουά σε δέκα πόλεις της, θα αποτελέσει το επίκεντρο της ποδοσφαιρικής Ευρώπης. Είκοσι τέσσερις ομάδες, άλλες με περισσότερες, λιγότερες ή μηδαμινές πιθανότητες διεκδικούν να ανέβουν στην κορυφή της ηπείρου, εκεί που είχε σκαρφαλώσει πριν από 20 χρόνια η εθνική μας, προσφέροντας ένα μοναδικό παράδειγμα ποδοσφαιρικού «θαύματος»

Euro 2023: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα -Πού θα δείτε τα ματς

Παρασκευή 14 Ιουνίου 

22:00 Γερμανία – Σκωτία, ΕΡΤ1

 

Σάββατο 15 Ιουνίου

16:00 Ουγγαρία – Ελβετία, ΕΡΤ1

19:00 Ισπανία – Κροατία, ΕΡΤ1

22:00 Ιταλία – Αλβανία, ΕΡΤ1

 

Κυριακή 16 Ιουνίου

16:00 Πολωνία – Ολλανδία, ΕΡΤ1

19:00 Σλοβενία – Δανία, ΕΡΤ1

22:00 Σερβία – Αγγλία, ΕΡΤ1

 

Δευτέρα 17 Ιουνίου

16:00 Ρουμανία – Ουκρανία, ΕΡΤ1

19:00 Βέλγιο – Σλοβακία, ΕΡΤ1

22:00 Αυστρία – Γαλλία, ΕΡΤ1

 

Τρίτη 18 Ιουνίου

19:00 Τουρκία – Γεωργία, ΕΡΤ1

22:00 Πορτογαλία – Τσεχία, ΕΡΤ1

 

Τετάρτη 19 Ιουνίου

16:00 Κροατία – Αλβανία, ΕΡΤ1

19:00 Γερμανία – Ουγγαρία, ΕΡΤ1

22:00 Σκωτία – Ελβετία, ΕΡΤ1

 

Πέμπτη 20 Ιουνίου

16:00 Σλοβενία – Σερβία, ΕΡΤ1

19:00 Δανία – Αγγλία, ΕΡΤ1

22:00 Ισπανία – Ιταλία, ΕΡΤ1

 

Παρασκευή 21 Ιουνίου

16:00 Σλοβακία – Ουκρανία, ΕΡΤ1

19:00 Πολωνία – Αυστρία, ΕΡΤ1

22:00 Ολλανδία – Γαλλία, ΕΡΤ1

 

Σάββατο 22 Ιουνίου

16:00 Γεωργία – Τσεχία, ΕΡΤ1

19:00 Τουρκία – Πορτογαλία, ΕΡΤ1

22:00 Βέλγιο – Ρουμανία, ΕΡΤ1

 

Κυριακή 23 Ιουνίου

22:00 Ελβετία – Γερμανία, ΕΡΤ1

22:00 Σκωτία – Ουγγαρία, ΕΡΤ3

 

Δευτέρα 24 Ιουνίου

22:00 Κροατία – Ιταλία, ΕΡΤ1

22:00 Αλβανία – Ισπανία, ΕΡΤ3

 

Τρίτη 25 Ιουνίου

19:00 Γαλλία – Πολωνία, ΕΡΤ1

19:00 Ολλανδία – Αυστρία, ΕΡΤ3

22:00 Αγγλία – Σλοβενία, ΕΡΤ1

22:00 Δανία – Σερβία, ΕΡΤ1

 

Τετάρτη 26 Ιουνίου

19:00 Ουκρανία – Βέλγιο, ΕΡΤ1

19:00 Σλοβακία – Ρουμανία, ΕΡΤ3

22:00 Γεωργία – Πορτογαλία, ΕΡΤ1

22:00 Τσεχία – Τουρκία, ΕΡΤ3

 

Σάββατο 29 Ιουνίου

19:00 Φάση των 16: 2Α – 2Β, ΕΡΤ1

22:00 Φάση των 16: 1Α – 2Γ ΕΡΤ1

 

Κυριακή 30 Ιουνίου

19:00 – 21:00 Φάση των 16: 1Γ – 3Δ/Ε/ΣΤ, ΕΡΤ1

22:00 Φάση των 16: 1Β – 3Α/Δ/Ε/ΣΤ, ΕΡΤ1

 

Δευτέρα 1 Ιουλίου

19:00 Φάση των 16: 2Δ – 2Ε, ΕΡΤ1

22:00 Φάση των 16: 1ΣΤ – 3Α/Β/Γ, ΕΡΤ1

 

Τρίτη 2 Ιουλίου

19:00 Φάση των 16: 1Ε – 3Α/Β/Γ/Δ, ΕΡΤ1

22:00 Φάση των 16: 1Δ – 2ΣΤ, ΕΡΤ1

 

Παρασκευή 5 Ιουλίου

19:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1

22:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1

 

Σάββατο 6 Ιουλίου

19:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1

22:00 Προημιτελικά ΕΡΤ1

 

Τρίτη 9 Ιουλίου

22:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ1

 

Tετάρτη 10 Ιουλίου

22:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ1

 

Tετάρτη 10 Ιουλίου

22:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ1

 

Κυριακή 14 Ιουλίου

22:00 Τελικός, ΕΡΤ1

Τελευταία τροποποίηση στις Παρασκευή, 14 Ιουνίου 2024 19:37
Λάκης Ιγνατιάδης

Ραβδοσκοπία ατζαμή

Προσθήκη νέου σχολίου

Κωδικός ασφαλείας
Ανανέωση